Buoyancy Aid
Hogyan működik egy úszótámasz?
A felhajtóerő-növelő eszközök, amelyeket gyakran felhajtómellénynek vagy -dzsekinek is neveznek, arra szolgálnak, amit a nevük is sugall, azaz felhajtóerőt adnak a vízben. Számos különböző vízi sporthoz, például evezős deszkázáshoz használhatók, és a biztonsági felszerelés elengedhetetlen részei.
A felhajtómellények nem helyettesíthetik a mentőmellényt. A felhajtómellényekkel szemben elvárás, hogy viselőjük továbbra is képes legyen úszni vagy a felszínen tartani magát, amíg segítségre vár. Ezért a felhajtómellények ideálisak olyan sportokhoz, ahol a parthoz közel van, és várhatóan a vízbe kerül.
A felhajtóernyő vásárlásakor a termékleírásban gyakran találkozhat az "50N" kifejezéssel. Ez arra utal, hogy mekkora felhajtóerőt biztosít a kabát. Az 50N a felhajtóerő-növelő eszközöknél szabványos, míg a mentőmellények általában 100N vagy 150N értékűek.
Milyen úszóképességi segédeszközre van szükségem?
Minden felhajtómellényt úgy készítenek, hogy rugalmas legyen, és jó mozgásszabadságot biztosítson. Nem sportágspecifikusak, ezért figyelembe kell vennie saját úszótudását és azt, hogy mekkora felhajtóerőre lesz szüksége a tevékenységéhez.
A megfelelő méret kiválasztásához ismernie kell a súlyát és a mellkasi kerületét. Ha nem vagy biztos benne, hogy a nálad lévő mellény megfelelő méretű-e, akkor jó módszer az ellenőrzésre, ha valaki megpróbálja felemelni a mellényt a vállakról, miután felvetted. Ha a mellény nagyon felcsúszik (5 cm-nél nagyobb mértékben), akkor túl laza, és vagy meg kell próbálnia szorosabbra húzni, vagy egy kisebb modellt kell választania.
Ha úgy gondolja, hogy nagyobb felhajtóerővel rendelkező védelemre van szüksége, akkor látogasson el a Mentőmellények részlegünkbe.