Gördeszkások, a védelem nem is olyan rossz.
Ugyan már srácok, lássuk be, a védelem bizonyos helyzetekben szó szerint létfontosságú. Még a profik is viselnek, szóval miért ne viselnétek ti is? Íme néhány fontos dolog a parkgördeszkázásról, a "védekezési módszerekről".
Mielőtt rátérnénk magára a védelmi eszközökre, íme három nagyon jó ok, amiért érdemes használni őket: A) kevésbé fog fájni; B) nem kell időt töltened távol a parktól egy hülye sérülés miatt, hanem ténylegesen gördeszkázni fogsz; C) a védőeszközök viselése valóban segíthet a fejlődésben, mert biztonságosabbnak érzed a megtanulandó trükkök végrehajtását.
'De hülyén nézel ki tőle', vagy 'Úgy nézel ki, mint egy noob' - ez a gyakori válasz. Nos, Pontus Björn határozottan nem úgy néz ki, mint egy noob, és hogy igazságos legyek, ez egy elég okos döntés is, mert másnap is mehet korcsolyázni!
Szóval lássunk hozzá!
A sisak
Agyrázkódás - köszi nem! Csinálj észbontó trükköket, ne fújd ki magad! Ilyen egyszerű. Az agyad a legfontosabb, hogy gördeszkázhass. Ha a fejed nincs rendben, akkor a lábaid sem, és az egész tested sem. Szóval vigyázz a biztonságra!
Győződj meg róla, hogy megfelelő gördeszkás sisakot kapsz, amely védi a tarkódat. Amikor sisakot vásárolsz, van tanúsítványuk arról, hogy mire alkalmas, tehát a cél az EN 1078 szabvány. Emellett keresd a megfelelő méretű sisakot is - jól kell illeszkednie a fejedhez.
A párnák
Lehet kapni térd- és könyökvédőt, valamint csuklóvédőt is. Ha van egy csomagod, amiben ez a három van, az jó lesz a földi trükkökhöz és az alap esésekhez. De ha egyszer a parkban a sínekre és a funboxokra lépsz, akkor érdemes egy kicsit szintet lépni egy masszívabb műanyag sapkával és vastagabb párnázással.
Ha azt tervezed, hogy lefelé mész a vertre, vagy beugrasz az ijesztő tálba, akkor szerezd be az anatómiailag formázott párnákat, amelyek a vert felé irányulnak, és extra párnázással vannak ellátva, arra az esetre, ha a térdedet a földbe ásod.
A csuklóvédő, akárcsak a könyökvédő, megkímél a kiütésektől és a véres karcolásoktól. Végül is jó, ha a villát fel tudod emelni a vacsoránál, ezért a karjaidat és a kezeidet is védd meg. A csuklóvédők különösen jót tesznek a kezdőknek, akik hajlamosak túl sokat használni a csuklójukat esés közben, amíg el nem sajátítják a megfelelő technikát.
Egy kis extra valami
Ezt még a legközelebbi haverjaid sem fogják észrevenni - a bukónadrágot. Ezek egy réteg védelmet adnak a combodnak és a farokcsontodnak, ami eléggé megszenvedi, ha a fenekedre esel.
Nálunk minden felszerelés raktáron van, így nincs kifogás! Használj védelmet és korcsolyázz tovább!